MASSZÍRLAK

MENÜ

MASSZÁZS

Talán a legősibb és legegyszerűbb kezelés, mely mind a testre, mind a lélekre pozitív hatással van. Lényege az érintés, mely nemcsak javít az ember közérzetén, hangulatán, de betegség esetén meggyorsítja a felépülést.

Különböző formáit évezredek óta alkalmazzák gyógyításra vagy a betegek fájdalmának enyhítésére, a testi-lelki egyensúly elérésére. Serkentő és nyugtató hatású egyaránt lehet. Módszeres simogatást, gyúrást és a test lágy szöveteinek nyomását foglalja magában annak érdekében, hogy elősegítsük a teljes relaxációt.

 

Rendszeres alkalmazásának hatásai:

  • Oldja a feszültséget, csökkenti a stressz hatásait, segíti a relaxációt, megszünteti az alvásproblémákat.

  • Javítja a vér- és nyirokkeringés, kitágítja a bőr ereit, felgyorsítja a bőr tápanyagfelvételét, helyreállítja a sejtek egyensúlyi állapotát, javítja a bőr minőségét, segíti fiatalságának megőrzését.

  • Fokozza az izmok teljesítőképességét, ellazítja a feszes, fájó izmokat, megakadályozza a nem használt izmok sorvadását, felgyorsítja a sérülések utáni felépülést.

  • Csökkenti a fájdalmat, stresszes fejfájást, izomfájdalmat, ízületi fájdalmat, gerincfájdalmat.

  • Fellazítja a zsírsejteket, felgyorsítja az anyagcserét, elősegíti a zsírsejtek lebontását, gyorsítja a méregtelenítést.

  • Hosszú távú, rendszeres alkalmazásával megelőzhető későbbi egészségügyi problémák kialakulása.

 

Frissítő, kondicionáló, relaxáló, fájdalomcsillapító masszázs

A masszázs fogásainak alapját (az összes európai masszázshoz hasonlóan) a svéd masszázs adja. A vendég kérésének megfelelően krémmel vagy olajjal végzett masszázs. A fogások erősségétől, intenzitásától, tempójától függ, hogy frissítő, kondicionáló vagy relaxáló masszázsról beszélünk.

Fájdalomcsillapító masszázst abban az esetben alkalmazunk, ha a vendég ilyen jellegű problémával keres fel.

Az egész test masszírozása segít a test karbantartásában, kisebb problémák kezelésében, és megelőzi a későbbi fájdalmak, betegségek kialakulását. Egy-egy testrész masszázsa általában az adott területen fellépő kellemetlenségek, fájdalmak megszüntetésére szolgál.

Bármelyik masszázst alkalmazzuk, a vendég akár olyan mély relaxációs állapotba kerül, melynek során teljesen ellazul, akár el is alszik.

A masszázs jótékony hatását akkor tudja kifejteni, ha rendszeresen alkalmazzuk, heti, kétheti gyakorisággal.

 

A masszázs során alkalmazott fogások

 

I. Simítás (nyújtás)

A terapeuta kezei lágyan, de egyben határozottan nyújtanák az izmokat. Felmelegíti az izmokat, lazítja és előkészíti azokat egy behatóbb masszázsra. Oldja az izomfeszültségeket, javítja a vérkeringést és lazítja a hátat.

Az egész napos üléstől, állástól felveszünk egy kényszertartást és a hátizmok elveszítik a tartó funkciójukat. Ilyenkor a felsőtest súlya teljesen ránehezedik a csigolyákra és egy nap alatt akár 1,5-2 centimétert is veszítünk a magasságunkból.


II. Ütögetés

A nyomás és elernyedés szabályos, ritmikus váltakozása élénkíti az anyagcserét, erősíti az izmok tónusát és segít a zsírpárnák eloszlatásában. A masszázs által felpezsdülnek az izmok és a gerincoszlop környéke. Mélyreható masszázsról gondoskodik. Oldja a gerincoszlopra nehezedő nyomást és erősíti az egész hát területét.

A mélyen letapadt hátizmok elnyomják a gerinc melletti hajszálereket, ezáltal romlik az agyi vérellátás és a szervezetben felhalmozódott méreganyagok gyulladást, érszűkületet, ízületi kopásokat és keringési problémákat okoznak. Az ütő masszázs fellazítja az izomcsomókat, javítja a vérkeringést és az agy jobban működteti a belső szerveinket.


III. Gyúrás

A körkörös masszázsmozdulatok serkentik a szervek működését, javítják a hátizmok mozgékonyságát és megszüntetik a testi fáradtságot. Ez valamivel intenzívebb, mint a nyújtómasszázs és mélyrehatóbb (ütő-) izommasszázs. Oldja a feszültségeket és a fájdalmakat azáltal, hogy nyújtja az izmokat, javítja a vérkeringést és segít a fontos tápanyagokat a gerincoszlophoz juttatni.

A gyúrómasszázs segítségével szinte váll szélességben erősítjük, kondicionáljuk a hátizmokat. Ez a masszázs hőt termel. A hajszálerek hő hatására kitágulnak, ezáltal vérbőség jön létre, ami fájdalomcsillapítóan hat. A keringés javulásával létfontosságú szerveink életképesebbé válnak és elkezdődik a sejt szinten történő regeneráció.

V. Nyomó- (kompressziós) masszázs

A hüvelykpárnák erősen nyomnák a gerincoszlop mentén az izmokat, majd befelé a gerincoszlop felé haladnának. A mozgások nyomást gyakorolnak a mélyen fekvő izomszövetre és lazításra kényszerítik azt. Ez a masszázs hozzájárulhat a mozgékonyság és a testtartás javításához.

A mindennapi életben előforduló hirtelen mozgásoktól, stressztől, egyenetlen terheléstől az izmok csomóssá, görcsösen befeszültté válnak. Ilyenkor mozgáskorlátozottság, érszűkület és erős fájdalomérzet keletkezik. A nyomó masszázs megfelelő erővel ránehezedik és szétoszlatja ezeket a csomókat, amelyek az adott pillanatban még erősebb fájdalom mellett hozzák meg a későbbi lazulást és enyhülést.


VI. Vibrálás

A masszázsfolyamat gyors rezgésekkel stimulálja a vérkeringés és az izommozgás területeit. a kéz tenyerei a test különböző területeit gyors felületi simogatással, vagy paskolgatással serkentenék jobb vérellátásra, lazításra.

Masszázstechnika: a sportorvostanban a kisebb rándulások, fájdalomérzetek és izomlázak kezelésének megkezdése előtt, izomlazítóként alkalmazott technika. A kötőszövetek felmelegítésére és a jobb vérkeringés fokozására bevált módszer.

A vibráció segít a tudatalatti stresszes állapot megszüntetésében, így lazábbá válik az izomzat és hatékonyabb lesz a masszázs. A rezgés a gerinc melletti masszázs értékét levezeti egészen a lábujjakig, megszüntetve általa a rossz keringést és a hideg lábérzetet.

 

A masszázs ellenjavallatai

  • fertőző betegségek
  • komplikált terhesség
  • terhesség alatt a törzsön
  • műtét előtt és után
  • lázas betegség idején
  • trombózis idején
  • alkoholos állapot esetén
  • pacemaker esetén
  • epilepsziás betegeknél
  • szervi szívbaj esetén
  • felületes vénák gyulladása esetén
  • menstruáció első két napján, később a végtagokat lehet kezelni, de a deréktáj kimarad
  • nagymértékben legyengül, leromlott, idős betegeknél, náluk inkább bedörzsölést kell alkalmazni
  • különböző csont-, izom- és ízületi sérülések, rándulások, ficamok heveny szakaszában
  • fokozott vérzékenységgel járó megbetegedések esetén
  • heveny gyulladásra utaló tünetek észlelésekor (duzzanat, bőrvörösség, nyomási fájdalom, stb.)
  • ha a bőrön fertőzés, heveny bőrgyulladás tünetei láthatók, bőrviszketés, bőrbetegségek esetén (pl. gennyesedések, nyílt sebek, fekélyek helyén)
  • rákos megbetegedéseknél a daganat területén
  • állandóan magas, illetve ingadozó vérnyomás esetén
  • előrehaladott, súlyos csontritkulás esetén
Asztali nézet